sürüm ile Etiketlenmiş Yazılar

BNC 2.9.2 Duyuruldu

Bir kaç hafta önce 2.9.1 versiyonu çıkmıştı fakat ardından yeni versiyon kullanıcılara sunuldu. 2.9.2 ve 2.9.1 versiyonlarında yapılan değişikliklerin hemen hepsi güvenlik güncelleştirmesi ve kod onarımı.

2.9 serisiyle birlikte BNC”ye “yeni” olarak eklenen özelliklerin bir çoğu daha karalı ve daha güvenli bir yazılım meydana getirmek için yapılmış gibi görünüyor. 2.9.0, 2.9.1 ve 2.9.2”nin change loglarında açıklanan toplam 11 değişikliğin 7 tanesi güvenlik güncelleştirmesi.

Yapılan bazı eklemeler ve güncelleştirmeler:

– IPv6 çözümlemesi düzeltilmiş
– Sağlanan bağlantılarda extra güvenlik taraması eklenmiş
– IP veya adres dinlemesi düzenlenmiş
– Şifre doğrulaması daha titiz hale getirilmiş
– Bazı derleyicilerle ortaya çıkan derleme hataları giderilmiş

, , , ,

Yorum yok

BNC 2.8.9 duyuruldu

BNC için en son kararlı sürüm 2.8.6”ydı ancak geliştiriciler bu sefer alıştığımızın tersine versiyon numaralarını çifter çifter değil birer birer arttırmışlar. Belkide bu şeklide son değişiklikleri yapıp 3. sürümünü duyuracaklardır. Yazının devamını oku »

, , , ,

Yorum yok

Eggdrop 1.6.17 Stable Duyuruldu

Bir kaç hafta önce Eggdrop 1.6.17 RC1 duyurulmuştu aslında ancak ortaya çıkacak muhtemel açıkların kapatılması için stable versiyonu beklemek daha mantıklı oluyor. Nede olsa bir önceki versiyonun RC1 den stable versiyona terfi etmesi için epey uzun bir süre geçmişti. Yazının devamını oku »

, ,

Yorum yok

psyBNC 2.3.2-4 Versiyonu Yayınlandı

Aslında 26.09.2003 tarihinde bu sürüm beta olarak yayınlandı ancak bir türlü stable veriyona geçemediler. Neredeyse bir senenin ardından güncellenmiş ve buglardan arındırılmış sürüm sunuldu. Yazının devamını oku »

, ,

Yorum yok

Eggdrop 1.9 mu? O eggdrop 1.7 değilmiydi?

eggheads.org eggdrop1.7”nin adını eggdrop1.9 olarak değiştirdi. Haber sayfasında, eggdrop1.9 hazır olduğunda yapılmış olacak bir çok önemli değişiklik nedeniyle eggdrop2.0.0 olarak duyurulacağı ve bu nedenle böyle bir değişiklik yapıldığı belirtilmiş. Yazının devamını oku »

, ,

Yorum yok

SetTextSize SetPageWidth