sunucu ile Etiketlenmiş Yazılar

Bir eggdrop birden fazla sunucuya bağlanabilir mi?

Hayır. Bunu yapan EnergyMech adlı bir open source uygulama mevcut. Ancak bazı shell firmaları bu botu kullanmanıza bazı güvenlik sebepleri ve sistem gereksinimleri nedeniyle izin vermemektedirler. Ayrıca bazı irc sunucuları bu botların sunucuya girmesini engellemektedir.

, , ,

Yorum yok

Kanal Güvenliği – 3

Daha önceki yazılarda kullanıcılara, kanallara ve sunuculara yapılabilecek olası saldırı çeşitlerinden bahsetmiştik. İyi ve eksiksiz yapılmış bir dizi güvenlik önlemiyle bu saldırıların çoğunu bertaraf etmek mümkün. Biz, kişisel güvenlik ve sunucu güvenliği konularını ele almayacağız. Şimdilik tek amacımız güvenli bir kanal elde etmek. Yazının devamını oku »

, , , , , , , ,

Yorum yok

Çeşitli Saldırı Tipleri – 4 ve Örnekler

Bir kanalı veya botu ele geçirmenin veya kullanılamaz hale getirmenin bir çok yolu mevcut. Bunlardan korunmanın en sağlıklı yolu ise bu saldırıların nasıl yapıldığı hakkında bilgiye sahip olmak. Aşağıda anlatılanlar, bu saldırı yöntemlerinin çok sık kullanılanları. Elbette farklı yöntemler kullanılarak bu saldırılar yapılabilir. Ne yazık ki bazı saldırıların önüne geçmek bazı durumlarda imkansız olabiliyor. Bu tip durumlarda kanalı geçici olarak kapatmak en iyi çözüm olabiliyor.
Yazının devamını oku »

, , , , , , , ,

Yorum yok

SetTextSize SetPageWidth