şifre ile Etiketlenmiş Yazılar

Botumun şifreli(+k) kanallara girmesini nasıl sağlarım?

Bunu yapmanın en kolay yolu botun kanal modlarını ayarlamasını sağlamaktır. .chanset #kanal chanmode +k <şifre> komutunu girerek botun şifreli kanala girmesi sağlanabilir ancak bu durumda bot bu kanal modlarının değiştirilmesine izin vermeyebilir.

Eğer botun kanal modlarını ayarlamasını istemiyorsanız tcl scripti kullanarak da bunu yapabilirsiniz.

, , , , ,

Yorum yok

Şifremi kaybettim, nasıl geri alabilirim?

Botunuza bağlantıda kullandığınız şifreyi elde etmenin pratik bir yolu yok. Botun userfile dosyasındaki şifreyi silip yeniden bir şifre kaydettirmeniz gerekiyor. Userfile genelde bot ile aynı dizinde bulunur ve uzantısı .user dır. Örneğin, iyibot.user.

İlk olarak, botu kapatın ve userfile dosyasını açın. Daha sonra şifrenizi silmek için kendi nickinizi bulun. Aşağıdakine benzer bir görüntü görmelisiniz:

turker – p
! #abc 910669920 fo
! #def 952889739 fo
–hosts *!cool@*.coolisp.net
–pass +vgjzq0zcbbk/

Şifre satırını yani –pass +vgjzq0zcbbk/ yazan kısmı silin.

Şimdi botu tekra başlatın. Ircye bağlanın ve botunuza şu komutu verin; /msg botnick pass <şifre>.

, , ,

Yorum yok

Çeşitli Saldırı Tipleri – 1

Bir kanalı veya botu ele geçirmenin veya kullanılamaz hale getirmenin bir çok yolu mevcut. Bunlardan korunmanın en sağlıklı yolu ise bu saldırıların nasıl yapıldığı hakkında bilgiye sahip olmak. Aşağıda anlatılanlar, bu saldırı yöntemlerinin çok sık kullanılanları. Elbette farklı yöntemler kullanılarak bu saldırılar yapılabilir. Ne yazık ki bazı saldırıların önüne geçmek bazı durumlarda imkansız olabiliyor. Bu tip durumlarda kanalı geçici olarak kapatmak en iyi çözüm olabiliyor. Yazının devamını oku »

, , , , ,

Yorum yok

SetTextSize SetPageWidth