Shell ile Etiketlenmiş Yazılar

Eggdrop çalıştırmak için bedava bir shell nerden bulurum?

Gerçekten ciddi olarak çalışan hiç bir shell/hosting şirketi eggdrop veya bnc çalıştırmanız için size bedava bir shell servisi sağlamaz. Bu, hem shell kullanıcıları için hem shell/hosting şirketi için çeşitli güvenlik sorunları doğurabilir. Eggdroplar çok rahatça d.o.s. saldırıları için kullanılabilirler. Bu açıdan, bedava hizmet veren bir servis sağlayacı bulsanız bile bu servisi alabilmek hiç de kolay olmayacaktır yada hizmet süresi uzun sürmeyecektir. Yazının devamını oku »

, , , , ,

Yorum yok

Shell üzerinden botu nasıl kapatırım?

İlk olarak, botun pid numarasını ps x komutuyla almanız gerekli. Aşağıdakine benzer bir görüntü göreceksiniz:

pıd tty stat tıme command
5127 ? s 2:55 ./eggdrop coolbot
28033 pts/0 s 0:00 -bash
28764 pts/0 r 0:00 ps x

Artık elinizde pid numarası var, kill -9
komutunu kullanarak botu kapatabilirsiniz. Örneğin kill -9 5127 gibi.

, , , ,

Yorum yok

Botuma telnet ile nasıl bağlanırım?

Bot ile telnet bağlantısı sağlamak oldukça kolaydır. Dcc ile bağlantı kurar gibi botunuzla bağlantı kurabilirsiniz ve tüm dcc komutlarını kullabilirsiniz. İkisi arasındaki tek fark, telnet ile bağlantı sağlamak istediğinizde irc de olmanız gerekmez.
Yazının devamını oku »

, , , ,

1 Yorum

Kanal Güvenliği – 3

Daha önceki yazılarda kullanıcılara, kanallara ve sunuculara yapılabilecek olası saldırı çeşitlerinden bahsetmiştik. İyi ve eksiksiz yapılmış bir dizi güvenlik önlemiyle bu saldırıların çoğunu bertaraf etmek mümkün. Biz, kişisel güvenlik ve sunucu güvenliği konularını ele almayacağız. Şimdilik tek amacımız güvenli bir kanal elde etmek. Yazının devamını oku »

, , , , , , , ,

Yorum yok

Shell Hesabı Alabileceğiniz Firmalar


Aşağıdaki bilgiler, firmaların web sitelerinden sağlanmış olup verilen en ucuz hizmetler dikkate alınarak hazırlanmıştır. Firmaların, fiyatları haber vermeden güncelleme ve verilen hizmette değişiklik yapma hakkı olduğu için aşağıdaki bilgilerle firma sitelerindeki bilgiler farklılık gösterebilir. Yazının devamını oku »

, , , , , , , ,

Yorum yok

SetTextSize SetPageWidth