setup ile Etiketlenmiş Yazılar

Kanalda birisi op olduğunda botum onu deop yapıyor!

Aşağıdaki sebeplerden dolayı bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz:
a) Eğer op veren kullanıcı o anda kanalda değilse (chanserv gibi), allow-desync özelliğini 1 yaptığınızdan emin olun.

b) Kanalın bitch ayarlarını kotrol edin. .chaninfo #kanal komutunu vererek kanal bilgilerine bakabilirsiniz. Eğer kanal bilgilerinde kanal +bitch modunda gözüküyorsa .chanset #kanal -bitch komutunu kullarak bunu kaldırabilirsiniz. Kanal bitch modundayken sadece +o bayrağına sahip kullanıcılar op olabilir.

c) Kanalın revenge ayarlarını kotrol edin. .chaninfo #kanal komutunu vererek kanal bilgilerine bakabilirsiniz. Eğer kanal bilgilerinde kanal +revenge modunda gözüküyorsa .chanset #kanal -revenge komutunu kullarak bunu kaldırabilirsiniz. Kanal revenge modundayken bot kullanıcılara +d(deop) bayrağını verebilir.

d) Botun deop olan kullanıcıya botun +d bayrağını vermediğinden emin olun. .whois komutuyla bunu öğrenebilirsiniz. Eğer +d bayrağı kullanıcıya atanmış gözüküyorsa .chattr -d #kanal komutuyla bunu kaldırabilirsiniz.

, , , , , ,

Yorum yok

Botumu başlatmaya çalışınca invalid command name “#channel” gibi bir mesaj alıyorum, nasıl düzeltirim?

Bu hata genelde, botunuzu kurarken make komutundan sonra make install komutunu atlamış olmanızdan kaynaklanmaktadır.

Bir başka sebep de loadmodule channels satırından önce kanal ayarlamalarını ve kanal dosyalarını yüklemek istemenizden kaynaklanıyor olabilir. Tüm kanal ayarlamalarını loadmodule channels satırından sonra yaparsanız sorununz çözülebilir.

, , , , , , , ,

Yorum yok

Botumu başlatmaya çalışınca hostname self-lookup failed yada couldn’t assign the requested ıp. gibi bir mesaj alıyorum, nasıl düzeltirim?

Bu hata, botun çalıştığı sunucun ip adresini bulamadığını gösteriyor. Konfigürasyon dosyanızda my-hostname ve my-ip satırını bulup botun bulunduğu shellin adreslerini yazın. Örneğin, my-hostname “shell1.shellsirket.net” ve set my-ip “248.152.61.12″ şeklinde. Eğer bu şekilde de çalışmazsa set my-hostname “localhost” ve set my-ip “127.0.0.1″ şeklinde değiştirin.

Bu ayarlamalar yapıldıktan sonra botunuz hata vermeye devam ediyorsa büyük olasılıkla shell şirketinin sunucularında bir ayarlama problemi mevcuttur. Hatayı gidermek için shell şirketinize başvurun.

, , , , , ,

Yorum yok

Botun kullanıcılara auto-voice vermesini nasıl sağlarım?

Botun tüm +v kullanıcılarına voice vermesini sağlamak için .chanset #kanal +autovoice komutunu kullanmanız yeterli. Eğer bu kanal, botun konfigürasyon dosyasında tanımlanmış ise auto-voice ayarlarını konfigürasyon dosyasından düzeltmeniz gerekecektir.

Auto-voice modunu aktif hale getirmeden, sadece belirli +v kullanıcılarının voice olmasını sağlama için .chattr +g #kanal komutunu kullanabilirsiniz.Botun kanala giren herkese voice vermesini sağlamak için tcl scriptine ihtiyacınız olacaktır.

, , , , ,

2 Yorum

SetTextSize SetPageWidth