problem ile Etiketlenmiş Yazılar

Kanalda birisi op olduğunda botum onu deop yapıyor!

Aşağıdaki sebeplerden dolayı bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz:
a) Eğer op veren kullanıcı o anda kanalda değilse (chanserv gibi), allow-desync özelliğini 1 yaptığınızdan emin olun.

b) Kanalın bitch ayarlarını kotrol edin. .chaninfo #kanal komutunu vererek kanal bilgilerine bakabilirsiniz. Eğer kanal bilgilerinde kanal +bitch modunda gözüküyorsa .chanset #kanal -bitch komutunu kullarak bunu kaldırabilirsiniz. Kanal bitch modundayken sadece +o bayrağına sahip kullanıcılar op olabilir.

c) Kanalın revenge ayarlarını kotrol edin. .chaninfo #kanal komutunu vererek kanal bilgilerine bakabilirsiniz. Eğer kanal bilgilerinde kanal +revenge modunda gözüküyorsa .chanset #kanal -revenge komutunu kullarak bunu kaldırabilirsiniz. Kanal revenge modundayken bot kullanıcılara +d(deop) bayrağını verebilir.

d) Botun deop olan kullanıcıya botun +d bayrağını vermediğinden emin olun. .whois komutuyla bunu öğrenebilirsiniz. Eğer +d bayrağı kullanıcıya atanmış gözüküyorsa .chattr -d #kanal komutuyla bunu kaldırabilirsiniz.

, , , , , ,

Yorum yok

Botum kanal modlarını değiştirmemi engelliyor, nasıl durdurabilirim?

Kanal ayarlarından zorlanacak kanal modları ayarlarını değiştirmeniz gerekiyor. Eğer zorlanacak kanal modları “+ntr-ik” gibi bir şey ise, bot +ntr modları kaldırmanızı ve -ik modlarını koymanızı engeller. Zorlanacak kanal modlarını görmek için .chaninfo #kanal komutunu yazın.

Zorlanacak kanal modlarını değiştirmek için .chanset #kanal chanmode komutunu kullanabilirsiniz. Örneğin, .chanset #abcnews chanmode +nt komutu ile bot sadece +n ve +t komutlarını kaldırmanızı engeller. Diğer modları istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

, , , , , ,

Yorum yok

Kullanıcı kanala girince botum kullanıcının bilgisini göstermiyor, neden?

Bir kullanıcıya info line ekleyip ve +greet modunu aktif hale getirdiyseniz ve halen bu sorunla karşı karşıya kalıyorsanız şu şekilde çözüme ulaşabilirsiniz:

Standart olarak, .+chrec komutuyla kullanıcıya kanal atayıncaya kadar bot bu kullanıcının bilgisini göstermeyecektir. Ayrıca kullanıcı bilgisi sadece eklediğiniz kanallarda gösterilecektir. Kullanıcıya bir kanal atanıp atanmadığını görmek için .whois komutunu kullanın. Diğer bir problem de konfigürasyon dosyasındaki no-chanrec-info satırından kaynaklanıyor olabilir. Bu ayarın değeri 0 ise bot kullanıcının bilgisini göstermeyecektir.

, , ,

Yorum yok

Kanal ayarlarını değiştirdim ama bot bu ayarları kullanmıyor, neden?

Botunuzun kanal ayarları dosyası konfigürasyon dosyası ayarlarının üzerine yazıyor olabilir. .chanset komutuyla, kanal için konfigürasyon dosyasında yaptığınız ayarları bu komut ile dcc üzerinden de -ikisi aynı olacak şekilde- yapın. Örneğin, konfigürasyon dosyanızda kanal ayarı -dynamicbans ise .chanset #cbanews -dynamicbans komutunu kullanarak iki ayarıda aynı hale getirin.

, , ,

Yorum yok

Botumu başlatmaya çalışınca you have installed modules but have not selected an encryption module gibi bir mesaj alıyorum, nasıl düzeltirim?

Blowfish şifreleme mödülünü yüklemeniz gerekiyor. Konfigürasyon dosyanızda checkmodule blowfish gibi bir satır bulmaya çalışın. Eğer başında # karakteri varsa bunu silin. Eğer böyle bir satır bulamazsanız bu satırı dosyanın sonuna kendiniz ekleyin.

, , , ,

Yorum yok

SetTextSize SetPageWidth