nick ile Etiketlenmiş Yazılar

Botum 9 karakterden uzun nicklerle problem yaşıyor, nasıl düzeltirim?

Eggdrop 1.6 ile birlikte irc sunucuları nick uzunlukları otomatik olarak tanımlanıyor. Konfigürasyon dosyanızdaki net-type ayarı ile botun gireceği sunucuyu seçince nick ayarlaması otomatik olarak yapılmış oluyor. Eğer botunuz bu ayara rağmen problem yaşıyorsa nick-len komutuyla nick uzunluğunu ayarlayabilirsiniz.

Eggdrop 1.4 ve öncesi sürümlerde en fazla 9 karakter uzunluğundaki nicklere izin veriliyor. Eski sürümlerde bunu düzeltebilmek için botunuzu derlemeden(kurmadan) önce eggdrop.h dosyasındaki nıckmax satırını bulun ve kullanılabilecek en fazla nick uzunluğunu belirleyin.

Ancak unutmamanız gereken önemli bir nokta var. Eğer eski versiyon botlardaki bu ayarı değiştirirseniz, diğer eski sürüm botlarla bağlantı(linking) kuramazsınız.

, , , , , , , ,

Yorum yok

Çeşitli Saldırı Tipleri – 3

Bir kanalı veya botu ele geçirmenin veya kullanılamaz hale getirmenin bir çok yolu mevcut. Bunlardan korunmanın en sağlıklı yolu ise bu saldırıların nasıl yapıldığı hakkında bilgiye sahip olmak. Aşağıda anlatılanlar, bu saldırı yöntemlerinin çok sık kullanılanları. Elbette farklı yöntemler kullanılarak bu saldırılar yapılabilir. Ne yazık ki bazı saldırıların önüne geçmek bazı durumlarda imkansız olabiliyor. Bu tip durumlarda kanalı geçici olarak kapatmak en iyi çözüm olabiliyor. Yazının devamını oku »

, , , , , , , , , , ,

Yorum yok

IRC Komutları – NICKSERV

/nickserv SET PASSWORD yeni_şifre
Kayıt(register) edilmiş nickin şifresini değiştirmek için kullanılır.

/nickserv SET kill ON/OFF
Kayıt(register) edilmiş nicki sadece şifresini bilenlerin kullanması için kullanılır.

/nickserv SET URL adres
Web adresini nick bilgilerinde(info) eklemek için kullanılır. Yazının devamını oku »

, , , , , ,

Yorum yok

SetTextSize SetPageWidth