linux ile Etiketlenmiş Yazılar

Shell üzerinden botu nasıl kapatırım?

İlk olarak, botun pid numarasını ps x komutuyla almanız gerekli. Aşağıdakine benzer bir görüntü göreceksiniz:

pıd tty stat tıme command
5127 ? s 2:55 ./eggdrop coolbot
28033 pts/0 s 0:00 -bash
28764 pts/0 r 0:00 ps x

Artık elinizde pid numarası var, kill -9
komutunu kullanarak botu kapatabilirsiniz. Örneğin kill -9 5127 gibi.

, , , ,

Yorum yok

Botuma telnet ile nasıl bağlanırım?

Bot ile telnet bağlantısı sağlamak oldukça kolaydır. Dcc ile bağlantı kurar gibi botunuzla bağlantı kurabilirsiniz ve tüm dcc komutlarını kullabilirsiniz. İkisi arasındaki tek fark, telnet ile bağlantı sağlamak istediğinizde irc de olmanız gerekmez.
Yazının devamını oku »

, , , ,

1 Yorum

Linux Komutları

Shell kullanırken ihtiyaç duyabileceğiniz komutları ve açıklamalarını aşağıdaki listede bulabilirsiniz. Tam ayrıntılarıyla olmasa da basit dosya işlemlerini hangi komutlarla yapabileceğinizi anlayabilirsiniz. Bu komutlar unix, linux, freebsd gibi işletim sistemlerinde çalışır. Yazının devamını oku »

, , , , ,

Yorum yok

SHELL Nedir ?

Basitçe, bir shell hesabı aldığınızda sürekli ve yüksek hızda(T1,T3,Kablo vs.) internete bağlı bir bilgisayarınız olacak diyebiliriz. Ancak sheller sadece bunun için kullanılmaz, en azından sadece bu özelliklerinden dolayı bir shell almak gerekmez. IRC için düşünüldüğünde bir irc sunucusu kurmak, eggdrop kurmak yada bir bouncer kurmak için sheller ideal olabilir. Bunun yanında shell hesabınızın olduğu bilgisayarlar donanım ve yazılım olarak üst seviye bilgisayarlardır. Asıl önemli olan bu ekstra özelliklerinden faydalanabilmektir. Yazının devamını oku »

, , , , ,

Yorum yok

Yardım


Bu sayfada, eggdrop hakkında sıkça sorulan soruların cevaplarını ve oldukça sık rastlanan sorunların çözümlerini bulabilirsiniz.

, , , , , , , , , , , ,

1 Yorum

SetTextSize SetPageWidth