hata ile Etiketlenmiş Yazılar

Botumu başlatmaya çalışınca you have installed modules but have not selected an encryption module gibi bir mesaj alıyorum, nasıl düzeltirim?

Blowfish şifreleme mödülünü yüklemeniz gerekiyor. Konfigürasyon dosyanızda checkmodule blowfish gibi bir satır bulmaya çalışın. Eğer başında # karakteri varsa bunu silin. Eğer böyle bir satır bulamazsanız bu satırı dosyanın sonuna kendiniz ekleyin.

, , , ,

Yorum yok

Botumu başlatmaya çalışınca invalid command name “#channel” gibi bir mesaj alıyorum, nasıl düzeltirim?

Bu hata genelde, botunuzu kurarken make komutundan sonra make install komutunu atlamış olmanızdan kaynaklanmaktadır.

Bir başka sebep de loadmodule channels satırından önce kanal ayarlamalarını ve kanal dosyalarını yüklemek istemenizden kaynaklanıyor olabilir. Tüm kanal ayarlamalarını loadmodule channels satırından sonra yaparsanız sorununz çözülebilir.

, , , , , , , ,

Yorum yok

Botumu başlatmaya çalışınca hostname self-lookup failed yada couldn’t assign the requested ıp. gibi bir mesaj alıyorum, nasıl düzeltirim?

Bu hata, botun çalıştığı sunucun ip adresini bulamadığını gösteriyor. Konfigürasyon dosyanızda my-hostname ve my-ip satırını bulup botun bulunduğu shellin adreslerini yazın. Örneğin, my-hostname “shell1.shellsirket.net” ve set my-ip “248.152.61.12” şeklinde. Eğer bu şekilde de çalışmazsa set my-hostname “localhost” ve set my-ip “127.0.0.1” şeklinde değiştirin.

Bu ayarlamalar yapıldıktan sonra botunuz hata vermeye devam ediyorsa büyük olasılıkla shell şirketinin sunucularında bir ayarlama problemi mevcuttur. Hatayı gidermek için shell şirketinize başvurun.

, , , , , ,

Yorum yok

SetTextSize SetPageWidth