güncelleme ile Etiketlenmiş Yazılar

Kullandığım Hostmask değişti, bunu bota nasıl eklerim?

Botunuz sizi irc de gözüken hostmaskınızdan/ip adresinizden (aaa@pp45.zupper.net gibi) tanır. Eğer bu değişirse botunuz dcc chat isteğinize cevap vermeyecektir.

Botunuza yeni hostmaskınızı/ip adresinizi tanıtmak için /msg ident <şifre> [nick] komutunu kullanmanız yeterli olacaktır. Eğer ircde kullandığınız nick ile bota kayıt olduğunuz nick farklı ise [nick] bölümünü mutlaka yazmalısınız.Eğer botunuzu kurarken advanced yada complate konfigürasyon dosyalarını kullandıysanız, botunuzu ident komutuna cevap vermemesi için ayarlamış olabilirsiniz yada farklı bir şekilde değişiklik yapmış olabilirsiniz. konfigürasyon dosyasından aşağıdaki satırları bulun: Yazının devamını oku »

, , , , ,

Yorum yok

Yeni versiyon eggdropu nasıl yüklerim/güncellerim?

Eğer 1.6 serisi botlarda güncelleme yapmak istiyorsanız bu oldukça kolay. Yeni indirdiğiniz botun kurulumu sırasında “make install” komutunu yazmanız gerektiğinde çalışır durumda olan botunuzun dizinini belirtmelisiniz. Yükleme işlemi bittikten sonra botunuzu yeniden başlatın. Böylece botunuz yeni versiyona güncellenmiş olacaktır.

, , ,

Yorum yok

BNC 2.9.2 Duyuruldu

Bir kaç hafta önce 2.9.1 versiyonu çıkmıştı fakat ardından yeni versiyon kullanıcılara sunuldu. 2.9.2 ve 2.9.1 versiyonlarında yapılan değişikliklerin hemen hepsi güvenlik güncelleştirmesi ve kod onarımı.

2.9 serisiyle birlikte BNC”ye “yeni” olarak eklenen özelliklerin bir çoğu daha karalı ve daha güvenli bir yazılım meydana getirmek için yapılmış gibi görünüyor. 2.9.0, 2.9.1 ve 2.9.2”nin change loglarında açıklanan toplam 11 değişikliğin 7 tanesi güvenlik güncelleştirmesi.

Yapılan bazı eklemeler ve güncelleştirmeler:

– IPv6 çözümlemesi düzeltilmiş
– Sağlanan bağlantılarda extra güvenlik taraması eklenmiş
– IP veya adres dinlemesi düzenlenmiş
– Şifre doğrulaması daha titiz hale getirilmiş
– Bazı derleyicilerle ortaya çıkan derleme hataları giderilmiş

, , , ,

Yorum yok

BNC 2.8.9 duyuruldu

BNC için en son kararlı sürüm 2.8.6”ydı ancak geliştiriciler bu sefer alıştığımızın tersine versiyon numaralarını çifter çifter değil birer birer arttırmışlar. Belkide bu şeklide son değişiklikleri yapıp 3. sürümünü duyuracaklardır. Yazının devamını oku »

, , , ,

Yorum yok

Eggdrop 1.6.17 Stable Duyuruldu

Bir kaç hafta önce Eggdrop 1.6.17 RC1 duyurulmuştu aslında ancak ortaya çıkacak muhtemel açıkların kapatılması için stable versiyonu beklemek daha mantıklı oluyor. Nede olsa bir önceki versiyonun RC1 den stable versiyona terfi etmesi için epey uzun bir süre geçmişti. Yazının devamını oku »

, ,

Yorum yok

SetTextSize SetPageWidth