ayar ile Etiketlenmiş Yazılar

Kanalda birisi op olduğunda botum onu deop yapıyor!

Aşağıdaki sebeplerden dolayı bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz:
a) Eğer op veren kullanıcı o anda kanalda değilse (chanserv gibi), allow-desync özelliğini 1 yaptığınızdan emin olun.

b) Kanalın bitch ayarlarını kotrol edin. .chaninfo #kanal komutunu vererek kanal bilgilerine bakabilirsiniz. Eğer kanal bilgilerinde kanal +bitch modunda gözüküyorsa .chanset #kanal -bitch komutunu kullarak bunu kaldırabilirsiniz. Kanal bitch modundayken sadece +o bayrağına sahip kullanıcılar op olabilir.

c) Kanalın revenge ayarlarını kotrol edin. .chaninfo #kanal komutunu vererek kanal bilgilerine bakabilirsiniz. Eğer kanal bilgilerinde kanal +revenge modunda gözüküyorsa .chanset #kanal -revenge komutunu kullarak bunu kaldırabilirsiniz. Kanal revenge modundayken bot kullanıcılara +d(deop) bayrağını verebilir.

d) Botun deop olan kullanıcıya botun +d bayrağını vermediğinden emin olun. .whois komutuyla bunu öğrenebilirsiniz. Eğer +d bayrağı kullanıcıya atanmış gözüküyorsa .chattr -d #kanal komutuyla bunu kaldırabilirsiniz.

, , , , , ,

Yorum yok

Botum kanal modlarını değiştirmemi engelliyor, nasıl durdurabilirim?

Kanal ayarlarından zorlanacak kanal modları ayarlarını değiştirmeniz gerekiyor. Eğer zorlanacak kanal modları “+ntr-ik” gibi bir şey ise, bot +ntr modları kaldırmanızı ve -ik modlarını koymanızı engeller. Zorlanacak kanal modlarını görmek için .chaninfo #kanal komutunu yazın.

Zorlanacak kanal modlarını değiştirmek için .chanset #kanal chanmode komutunu kullanabilirsiniz. Örneğin, .chanset #abcnews chanmode +nt komutu ile bot sadece +n ve +t komutlarını kaldırmanızı engeller. Diğer modları istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

, , , , , ,

Yorum yok

Kanal ayarlarını değiştirdim ama bot bu ayarları kullanmıyor, neden?

Botunuzun kanal ayarları dosyası konfigürasyon dosyası ayarlarının üzerine yazıyor olabilir. .chanset komutuyla, kanal için konfigürasyon dosyasında yaptığınız ayarları bu komut ile dcc üzerinden de -ikisi aynı olacak şekilde- yapın. Örneğin, konfigürasyon dosyanızda kanal ayarı -dynamicbans ise .chanset #cbanews -dynamicbans komutunu kullanarak iki ayarıda aynı hale getirin.

, , ,

Yorum yok

Botumu başlatmaya çalışınca you have installed modules but have not selected an encryption module gibi bir mesaj alıyorum, nasıl düzeltirim?

Blowfish şifreleme mödülünü yüklemeniz gerekiyor. Konfigürasyon dosyanızda checkmodule blowfish gibi bir satır bulmaya çalışın. Eğer başında # karakteri varsa bunu silin. Eğer böyle bir satır bulamazsanız bu satırı dosyanın sonuna kendiniz ekleyin.

, , , ,

Yorum yok

Botum 9 karakterden uzun nicklerle problem yaşıyor, nasıl düzeltirim?

Eggdrop 1.6 ile birlikte irc sunucuları nick uzunlukları otomatik olarak tanımlanıyor. Konfigürasyon dosyanızdaki net-type ayarı ile botun gireceği sunucuyu seçince nick ayarlaması otomatik olarak yapılmış oluyor. Eğer botunuz bu ayara rağmen problem yaşıyorsa nick-len komutuyla nick uzunluğunu ayarlayabilirsiniz.

Eggdrop 1.4 ve öncesi sürümlerde en fazla 9 karakter uzunluğundaki nicklere izin veriliyor. Eski sürümlerde bunu düzeltebilmek için botunuzu derlemeden(kurmadan) önce eggdrop.h dosyasındaki nıckmax satırını bulun ve kullanılabilecek en fazla nick uzunluğunu belirleyin.

Ancak unutmamanız gereken önemli bir nokta var. Eğer eski versiyon botlardaki bu ayarı değiştirirseniz, diğer eski sürüm botlarla bağlantı(linking) kuramazsınız.

, , , , , , , ,

Yorum yok

SetTextSize SetPageWidth